Bewijsbeslag

adminBlog

Een Bewijsbeslag bezorgt accountant Deloitte meer dan €500 duizend aan kosten. Een Gerechtsdeurwaarder moet 10 miljoen documenten doorspitten. Dit in verband met de financiële positie van een voormalig klant.

Volgens een vonnis uit 2016 moet het Zwitserse DP Holding SA 200 miljoen US dollar betalen aan KMG. De Rechtbank Amsterdam heeft KMG vorig jaar toestemming gegeven om het vonnis uit te voeren. Waarschijnlijk heeft partij DP nog niets betaald. KMG wil via Deloitte achter de vermogenspositie van DP komen.

Mei dit jaar heeft KMG de Rechtbank Amsterdam gevraagd om bewijsbeslag te leggen onder Deloitte. Een deurwaarder is in mei begonnen met de uitvoering van het beslag, samen met bewaarder DigiJuris. Het beslag omvat zo veel vennootschappen, digitale dossiers en e-mails van Deloitte dat de deurwaarder ervan schrok. Het filteren van de documenten kost de deurwaarder en bewaarder begrijpelijkerwijs veel tijd.

Met een Bewijsbeslag wordt een conservatoir beslag gelegd (zonder vooraf de wederpartij in te lichten) en worden goederen (ook digitale informatie, en informatiedragers) in bewaring genomen. Hiervan wordt dan een proces verbaal van constatering gemaakt of zoals beter bekend een Bewijsrapportage.

Link met betrekking tot de  vergoeding van kosten.